Michalovce sú úspešné v triedení zberu: Mesto získalo takýto certifikát

Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK udelila mestu Michalovce certifikát za rok 2018 za triedenie komunálneho odpadu. Ten bol u nás vytriedený v objeme 3 454 121 kg, vďaka čomu naše mesto prispelo k úspore produkcie skleníkových plynov.

Skleníkové plyny

Michalovská radnica zverejnila, že aj mesto Michalovce tým, že je súčasťou systému ENVI-PAK prevádzkujúceho triedený zber odpadu, prispelo v roku 2018 k celkovej úspore produkcie skleníkových plynov v množstve 59 263 667 kg CO2.

Táto úspora predstavuje množstvo skleníkových plynov, ktoré by vyprodukovalo priemerné osobné auto, ak by 5480-krát obišlo zemeguľu. Na výpočet bola použitá metodika vyvinutá spoločnosťou BIO by Deloitte pre 25 európskych organizácii zodpovednosti výrobcov združených v asociácii PRO EUROPE.

Triedenie odpadu

Množstvo vytriedeného odpadu sa môže ďalej zvyšovať len vďaka obyvateľom, ktorí budú k triedeniu pristupovať zodpovedne. Ako dodala organizácia ENVI – PAK, osveta a vzdelávanie obyvateľov je najlepšou cestou, ako ich motivovať k tomu, aby sa odpad triedil správne a množstvá vyseparovaného odpadu sa ďalej zvyšovali.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Vo videu nižšie si môžete pozrieť tradičný máj na michalovskom námestí.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.