Chladné počasie vydrží už len pár dní: Cez víkend sa poriadne oteplí

Pohľad von oknom nenaznačuje, že by sme sa mali nachádzať v polovici mája. Chladné počasie prekvapilo mnohých, silný vietor robí problémy. Aby toho nebolo málo, v niektorých oblastiach Slovenska dokonca nasnežilo. Tešiť sa však môžeme na oteplenie.

„Chladnejšie počasie by na našom území malo zotrvať až do konca pracovného týždňa. Stále sa totiž nachádzame v relatívne chladnejšom vzduchu. Otepľovať sa bude najmä počas víkendu,“ informuje portál imeteo.sk.

Nad Škandináviou sa má aktuálne nachádzať rozsiahla tlaková výš. Práve od nej závisí prúdenie v našej oblasti. „Postupne sa toto prúdenie bude meniť na východné a neskôr na južné. Postupne tak budú rásť aj teploty na našom území,“ predpovedá imeteo.sk.

Do konca pracovného týždňa by teploty nemali prekročiť +20 °C.

Ako však predpovedá imeteo.sk: „Zmena príde cez víkend, kedy by teploty na našom území mohli rásť až k hodnote +25 °C a z teplotného podnormálu sa dostaneme do teplotného nadnormálu. Teplé počasie je tak už na dohľad.“

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Lučenec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.