Najlepší strelec Slovenska je z Dolného Smokovca: Radko sa stal majstrom republiky

Radoslav Rác zo Základnej školy Dolný Smokovec si miestenku na Majstrovstvá Slovenskej republiky v športovej streľbe žiakov základných škôl a osemročných gymnázií vystrieľal na krajskom kole v Prešove.

Majstrovstvá, na ktorých Radko reprezentoval okres Poprad a celý Prešovský kraj, sa konali ešte v apríli v Košiciach, a to pod hlavičkou Ministerstva školstva SR.

„V najsilnejšej konkurencii strelcov z celého Slovenska Radko nezaváhal, zúročil poctivý tréning a kvalitnú prípravu, svoj nesporný talent a vystrieľal si zlatú medailu,“ nešetril chválou na svojho zverenca tréner Miloš Strnka s tým, že na titul musel Radko streliť svoj najlepší osobný výkon, a to fantastických 295 bodov z 300 možných.

Ako tréner dodal, zaujímavosťou je, že strelec na druhom mieste strelil rovnaký počet bodov, takže o majstrovi rozhodoval počet „centrových“ desiatok, ktorých mal náš strelec viac.

„Všetci sa z tohto cenného kovu tešíme a prajeme ďalšie úspechy v budúcnosti,“ uzavrel Strnka.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Poprad24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.