Žiarski mestskí zaznamenali nový trend: Stúpa počet takýchto oznámení

O činnosti Mestskej polície (MsP) v Žiari nad Hronom za uplynulý rok podrobne informuje správa, ktorú na ostatnom rokovaní žiarskych poslancov predniesol jej náčelník Róbert Šiška.

MsP na prijímanie podnetov a oznámení využíva niekoľko oficiálnych informačných kanálov. Ako uvádza správa, stále najčastejšie ľudia pri posúvaní podnetov mestským siahajú po telefóne. Väčšina podnetov je podaná volaním na linku tiesňového volania 159.

Ďalej je to podľa náčelníka osobný kontakt, písomné oznámenie formou listu alebo formou emailu na emailovú adresu MsP. Posledný spôsob začína byť podľa MsP občanmi využívaný čoraz častejšie.

V roku 2018 bolo zaznamenaných 58 oznámení a podnetov prijatých mailom, pričom napríklad v roku 2015 to bolo len 16.

Ako dopĺňa správa o našej polícii, celkovo bolo za minulý rok 6 402 prípadov, kedy niekto nejakým spôsobom využil služby Mestskej polície, väčšinou to boli samotní občania (6 129 občania, 248 Policajný zbor, 13 Záchranná zdravotná služba a 12 Hasičský a záchranný zbor).

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.