Historický park Kerta bude krajší: Zmenou poteší aj nábrežie Laborca, FOTO

Chránená krajinná oblasť Vihorlat sa postarala o nové stromy v blízkosti múzea, Kerty aj Laborca. Na pomoc im prišli i žiaci zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach.

Stromy k storočnici

Ako nás informovala zo Správy Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat Zuzana Argalášová, v roku 2019 si pripomíname jubilejné 100. výročie štátnej ochrany prírody na Slovensku. Sériu osláv tohto významného jubilea odštartoval štátny tajomník ministerstva životného prostredia Boris Susko a generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody Martin Lakanda zasadením prvého zo 100 stromov – duba zimného v Hriňovej –

Stromy sadia aj všetky Správy národných parkov a chránených krajinných oblastí. „My sme si na sadenie stromov vybrali pôvodné druhy drevín: lipu malolistú, javor horský, dub letný a dub zimný,“ dodala Z. Argalášová.

Pomohli aj žiaci

Správa CHKO Vihorlat zverejnila, že dub zimný a letný sa rozhodli zasadiť v historickom parku Kerta v spolupráci s mestom Michalovce a Okresným úradom ŽP Michalovce. Lipu a javor sadili v Zemplínskom múzeu v súlade s koncepciou výsadby drevín v areáli múzea.

„Na pomoc nám prišli aj žiaci zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach. V rámci toho vyzbierali odpadky a pomohli namaľovať lavičky na nábreží Laborca,“ doplnila na záver Argalášová.

Zábery z Kerty, nábrežia Laborca aj múzea si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.