Humenskí plavci vycestovali do Srbska: Domov sa vrátili s 11 medailami

Stretli sa tam plavci so Srbska, Bosny – Hercegoviny, Macedonska a Slovenska. Humenskí pretekári absolvovali toto podujatie pod vedením trénerov Pencáka, Baču a Luksaja. Z Balkánu si domov plavci Plaveckého klubu Chemes Humenné priviezli štyri zlaté, tri strieborné a štyri bronzové medaily.

Najviac sa darilo trinásťročným plavcom. Dominik Luksaj si z bazéna vylovil dvakrát zlato – 100m motýlik, 200m polohové preteky a bronz mu odovzdali za kraul na 200m. Timotej Leško zaplával zlatý znak na 100m a dve bronzové medaily získal v motýliku na 100m a v krauli na 200m. Vanesa Lukáčová doplávala 200m polohové preteky na štvrtej pozícii.

Štrnásťročná Nina Trebišovská zvíťazila v motýliku na 100m. Michal Pandoš stál na bronzovom stupni víťazov po doplávaní polohovky na 200m.

Dvanásťročný Ľubomír Findrik si vyplával bronz v prsiach na 100m. Lukáš Adamec bol tretí v znaku na 100m. Rastislav Fecenko dvakrát doplával na šiestej pozícií – 100m znak, 200m polohové preteky. Marek Harvilik bol šiesty v motýliku na 100m.

Deväťročný Filip Luksaj sa tešil so striebornej medaily – 50m prsia. Kristán Gabrik 100m znak doplával na štvrtej pozícií.

Spravodajský portál Humenné 24 informoval PK Chemes.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.