Šaľa sa opäť zazelená: Takmer stovka stromov pribudne vďaka projektu

Borovice, duby, hraby, lipy či javory vyrastú na uliciach Kráľovská a Nitrianska. Skrášlia tiež Hollého ulicu a vnútroblok na Novomeského ulici.

Výsadbu podporili

„Mesto si dalo vypracovať realizačný projekt výsadby stromov, ktorý obsahuje lokality a fotografické snímky miest, kde by tieto dreviny mali byť vysadené. Do Šale sa už prišli pozrieť pracovníci zo Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) a projekt výsadby podporili,“ uviedla Erika Kollerová z Mestského úradu v Šali.

Z operačného programu

Ako Erika Kollerová doplnila, výsadba nových stromov bude financovaná z operačného programu Kvalita životného prostredia. Maximálna výška podpory je 16 500 eur. „Výber dodávateľa na výsadbu a dodanie stromov je pod záštitou SAŽP,“ dodala Kollerová.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.