FOTO: Účastníci tomboly počas Míle pre mamu pomohli imobilnému chlapcovi

Deviaty ročník Míle pre mamu organizovalo v druhú májovú sobotu (11. 5.) mesto a výťažok z tomboly v tomto roku venovalo 14-ročnému Ondrejovi Golianovi, ktorý po ťažkom úraze zostal imobilný. Informoval o tom v pondelok brezniansky magistrát.

„Chlapec si vyžaduje celodennú starostlivosť, ktorú mu zabezpečuje najmä rodina. Zlepšeniu jeho stavu významne pomáha rehabilitácia pod odborným vedením v špecializovaných rehabilitačných zariadeniach, ktorá je však finančne mimoriadne náročná. Dar zo zbierky rodina použije na zabezpečenie ďalších rehabilitačných pobytov,“ uvádza mesto.

Účastníci víkendového podujatia sa spolu s breznianskym primátorom Tomášom Abelom, ktorý prešiel míľu spolu s rodičmi, poďakovali všetkým mamám. Materstvo v tento deň povýšili na najvyššiu hodnotu v spoločnosti. Návštevníci si vychutnali kultúrny program a nechýbali ani preteky batoliat, ukážky dobrovoľných hasičov či skákací hrad.

Foto: FB Mesto Brezno

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Brezno24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.