Nová žiarska páka na kamióny? Kamery zachytia každé auto, ktoré vojde do mesta

Kamery monitorujúce výjazd vozidiel zo Žiaru nad Hronom v smere do Ladomerskej Viesky a vjazd doň by mali byť už o niekoľko týždňov realitou. Náčelník Mestskej polície v Žiari nad Hronom Róbert Šiška priblížil, že budú umiestnené na Ulici SNP pri kaštieli.

Okrem toho, že budú tieto kamery zaznamenávať evidenčné čísla vozidiel, budú tiež vedieť rozlíšiť, či ide o osobné alebo nákladné vozidlo. Podľa Šišku kamery výraznou mierou prispejú k bezpečnosti v meste. Takisto chcú vďaka nim potláčať organizovanú trestnú činnosť na území mesta a analyzovať pohyb nákladných vozidiel v meste.

,,V prípade, že budeme vedieť rozlíšiť nákladné vozidlá, chceli by sme ako ďalší efekt využiť aj to, že by sme presadili, aby boli na vjazde do mesta z diaľnice umiestnené značky zákaz prejazdu nákladných vozidiel, aby nebola neúmerne zaťažovaná Ulica SNP,“ naznačil náčelník.

Celkovo je ich naplánovaných v meste osem, po dve v štyroch lokalitách. Na kúpu prvých dvoch kamier sa mestu vlani podarilo získať dotáciu 10 000 eur z ministerstva vnútra. Ako uviedol Šiška, tento rok sa mesto opäť uchádza o dotáciu, aby mohlo doplniť aj ďalšie kamery na nemonitorovaných vstupoch do mesta a výstupoch z neho. ,,Ten projekt má zmysel len vtedy, keď sa zrealizuje celý, pretože inak môže auto použiť nemonitorovaný vstup do mesta alebo výstup,“ podotkol.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.