Dráma pri Žilinskej univerzite: Matúš (23) s nožom v ruke, blesková akcia polície

V rukách žilinskej polície skončil 23 ročný mladík z Oravy, ktorý sa mal v piatok 10. mája okolo poludnia dopustiť lúpeže na poľnej ceste v blízkosti Žilinskej univerzity. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Mladík mal podľa polície pristúpiť k 30 ročnému mužovi, ktorý si tadiaľ skracoval cestu domov. S nožom v ruke na muža skríkol: „Daj telefón a peniaze!“

„Napadnutý muž sa zľakol a šmykol sa na zem, pričom ho útočník chytil za bundu. Napadnutému sa podarilo vstať a vyšmyknúť a z miesta utiecť,“ uviedla Balogová. Útočník bežal za ním a kričal, aby stál. Na rázcestí útočník zastavil, nôž stále držal v ruke. „Napadnutý muž mu povedal, že privolal políciu, na čo sa útočník rozbehol chodníkom smerom k Žilinskej univerzite. Zakrátko bol podozrivý zadržaný policajnou hliadkou. Vyšetrovateľ 23 ročného Matúša z Oravy obvinil zo zločinu lúpeže. Zároveň spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby,“ skonštatovala Balogová.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žilina24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.