Začalo sa moratórium: Výsledky prieskumov eurovolieb nesmú zverejňovať

„V čase 14 dní predo dňom konania sa volieb a v deň konania sa volieb až do skončenia sa hlasovania je zakázané zverejňovať výsledky volebných prieskumov,“ uvádza zákon.

K moratóriu na prieskumy sa tesne pred voľbami pridá aj moratórium na vedenie volebnej kampane. Zákaz sa začne 48 hodín predo dňom konania sa volieb, teda 22. mája o 23.59 h. Potrvá do uzatvorenia volebných miestností. Počas volebného dňa plynie moratórium. Až do skončenia sa hlasovania je zakázané viesť kampaň aj informovať o kandidátoch v ich prospech či neprospech.

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.