Zbystrite pozornosť, Michalovský okres vystríhajú pred vetrom: Až takúto rýchlosť môže dosiahnuť!

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa a to pred vetrom. Tá platí až do utorka 14. mája 14:00 hod.

„V okrese Michalovce sa miestami očakáva výskyt vetra s priemernou rýchlosťou 12 – 15 m/s (45 – 55 km/h), ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).,“ uviedli konkrétne meteorológovia.

Podľa SHMÚ táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ vystríhajú meteorológovia.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Prednedávnom sme zrealizovali online hlasovanie o tom, kde v Michalovciach sa najlepšie býva. Ak ste to predtým nepostrehli, víťaznú lokalitu a výsledky si môžete pozrieť v tejto fotogalérii.

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Michalovce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.