Príležitosť pre stredné školy v Nitrianskom kraji: Môžu získať 3,8 milióna eur

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) podporí modernizáciu svojich stredných odborných škôl, ktoré sa zapoja do projektu na zvýšenie počtu žiakov na praktickom vyučovaní. Školy môžu na svoje aktivity získať nenávratné finančné prostriedky z fondov Európskej únie až do výšky 3,8 milióna eur.

Odsúhlasili spolufinancovanie

Krajskí poslanci na svojom májovom rokovaní odsúhlasili peniaze na spolufinancovanie školských projektov. Ako sa uvádza v schválenom materiáli, z rozpočtu NSK pôjde na tento účel takmer 310 000 eur. Kraj je okrem toho v opodstatnených prípadoch pripravený poskytnúť zdroje aj na financovanie prípadných neoprávnených výdavkov. „Je to zabezpečované prostredníctvom prvku, ktorý je v rozpočte NSK zriadený práve na tento účel,“ uviedol riaditeľ Úradu NSK Dušan Guťan.

Majú pripravené projekty

Stredné odborné školy majú na zvýšenie počtu študentov na praktickom vyučovaní pripravené projekty v celkovej hodnote viac ako šesť miliónov eur. V prípade, že budú so žiadosťami o dotácie úspešné, plánujú z nich napríklad modernizovať svoje dielne, nakúpiť novú techniku na odborné pracoviská a zvyšovať praktické zručnosti svojich študentov.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Topoľčany24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.