Župa podporí cestovný ruch v Nitrianskom kraji: Projektom rozdelí 365-tisíc eur

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) poskytne v tomto roku dotácie na podporu cestovného ruchu v hodnote 365 000 eur. Získajú ich občianske združenia, podnikateľské subjekty, ale i mestá a obce.

Prišlo 238 žiadostí

NSK pri vypracovaní návrhu na rozdelenie dotácií do jednotlivých regiónov vychádza z celkového počtu obyvateľov kraja a z počtu obyvateľov vo volebných obvodoch. Podľa ich počtu sa potom určuje aj celková výška dotácií, ktoré smerujú do jednotlivých okresov.

Na základe týchto kritérií tak najvyššia suma v hodnote 86 559 pôjde do okresu Nitra, najnižšiu dotáciu, viac ako 19 000 eur, získajú subjekty vo volebnom obvode Štúrovo.

Ako informoval riaditeľ Úradu NSK Dušan Guťan, odbor cestovného ruchu prijal 238 žiadostí, z ktorých 228 žiadostí splnilo podmienky stanovené všeobecne záväzným nariadením. „Títo žiadatelia požadovali dotácie v celkovej sume 392 800 eur,“ uviedol.

Podpora projektov

NSK prostredníctvom dotácií podporí rôzne projekty v jednotlivých regiónoch. Financie kraja pôjdu napríklad na tvorbu propagačných publikácií a informačných turistických systémov, organizovanie turistických zrazov, obecné oslavy, vzdelávacie aktivity či rozvíjanie moderných foriem rozvoja cestovného ruchu.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Topoľčany24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.