ŽOS Zvolen s ďalšou veľkou zákazkou. Českému dopravcovi opravia 21 rušňových motorov

Tradičný slovenský výrobca a opravár hnacích koľajových vozidiel Železničné opravovne a strojárne (ŽOS) Zvolen v uplynulých dňoch uzavrel zmluvu s ďalším zahraničným partnerom – ČD Cargo. Po nedávnej rekonštrukcii dvoch vlakov pre prímestskú dopravu v Prahe, je tak v krátkom časovom úseku český nákladný železničný dopravca ďalším veľkým partnerom pre Zvolenčanov.

ŽOS Zvolen podpísali s ČD Cargo dve zmluvy na výkony v súhrnnej výške 65 miliónov českých korún (asi 2,6 milióna eur). Ich predmetom bude oprava celkovo 11 spaľovacích motorov hnacích dráhových vozidiel rady 750 a desať spaľovacích motorov rady 742 v rôznych rozsahoch opráv. Realizované budú v rokoch 2019 a 2020. Nová spolupráca je výsledkom teraz ukončených výberových konaní z minulého roka.

ŽOS Zvolen boli v minulosti výhradným opravárom spaľovacích motorov vyrobených v bývalom Československu. Táto dohoda symbolizuje návrat k tradícii spred desiatok rokov. Aktuálne sa už vo Zvolene nachádza päť českých spaľovacích motorov. Dva už absolvovali komisionálnu prehliadku. Tieto motory pochádzajú z SOKV České Budějovice a OKV Břeclav.

V budúcnosti budú do ŽOS Zvolen pristavované spaľovacie motory už ako súčasť HDV rady 742, kde sa bude vykonávať zábeh oživenia a funkčnej skúšky vozidla v ŽOS Zvolen.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Zvolen24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.