Foto: Takto fotí Motorola Moto G7 Play

Nasledujúce snímky vytvorené fotoaparátom smartfónu Motorola Moto G7 Play s vyčisteným objektívom a snahou o čo najstabilnejšiu pozíciu fotografa sme vybrali z našich najlepších záberov. V každej situácii sa snažíme vytvárať aspoň dve snímky, rozumne využívať HDR, výnimočne aj upravovať expozíciu. Po vytvorení už do snímok nijako nezasahujeme.

Zadný fotoaparát (25 mm ekv.)
13 Mpix (4:3) / 10 Mpix (16:9) / 8 Mpix (19:9), clona f/2.0, video Full HD (60 fps) / 4K (30 fps), AF

Predný fotoaparát
8 Mpix (4:3) / 6 Mpix (16:9) / 5 Mpix (19:9), video Full HD, clona f/2.2, LED blesk, FF

Ďalšie parametre nájdete v článku Základné info: Motorola Moto G7 Play.

Krátky komentár:

Fotoaparát mobilu, ktorý sa pri uvedení na trh predáva za 149 eur spustíte rýchlo dvomi spôsobmi. Pri zhasnutom displeji stačí dvakrát otočiť zápästie, v ktorom mobil držíte. Túto funkciu zapnete či vypnete v nastaveniach mobilu, v časti Moto akcie. Dole v nastaveniach mobilu sa však nachádza aj položka Systém – Gestá, kde môžete zapnúť rýchle spustenie fotoaparátu dvojitým stlačením vypínača. To funguje ako v zhasnutom stave, tak aj po rozsvietení displeja a kedykoľvek inokedy.

Denné zábery sú úplne v poriadku a adekvátne cenovke. Večerné sú slabé, no nie úplne hrozné. Pri porovnaní rovnakého záberu s dvakrát drahšou Motorolou Moto G7 Plus s optickou stabilizáciou a kvalitnejšou optikou musím povedať, že som čakal horší výsledok. Skrátka, večer sa Moto G7 Play nemôže rovnať drahším konkurentom, ale s pevnou rukou to nebude úplná tragédia.

Prekvapil ma záznam 4K videa či Full HD so 60 snímkami za sekundu, no myslím, že na mobile s HD+ displejom bude úplne stačiť Full HD nastavenie s úspornejšou dátovou spotrebou. So stabilizáciou veľmi nepočítajte. Zábery môžete ukladať aj na pamäťovú kartu, interné 32 GB úložisko ponúka po prvom zapnutí len 21 GB voľného priestoru.

GALÉRIA FOTOGRAFIÍ

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.