Vodič šoféroval na D1 s dieťaťom na kolenách: Rýchlosť prekročil o vyše 50 km/h

Na diaľnici prekročilo vozidlo maximálnu povolenú rýchlosť. Počas jazdy sedelo vodičovi na kolenách maloleté dieťa.

Hliadka diaľničného oddelenia Policajného zboru Bratislava spozorovala na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo prekračujúce maximálnu dovolenú rýchlosť. Informuje o tom polícia prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti.

„V úseku diaľnice, kde je maximálna rýchlosť 90 km/h prechádzal vodič rýchlosťou 142 km/h. Z uvedeného dôvodu sa rozhodli vozidlo zastaviť a podrobiť kontrole. Pri predchádzaní tohto vozidla spozorovali, že vodičovi počas jazdy sedí na rukách maloleté dieťa,“ informuje polícia.

„Po zastavení vozidla zistili ďalšie porušenia zákona. Vozidlo prasknuté čelné sklo a tmavé fólie na predných bočných oknách,“ informuje o tom Polícia Slovenskej republiky.

Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná, na mieste mu policajti zároveň zadržali osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu vo výške 100 eur.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.