Prichádza k nám ochladenie: Sneženie čaká aj nížiny

Začiatok pracovného týždňa sa bude niesť v znamení chladného vzduchu. Snehové vločky uvidia aj obyvatelia nižších polôh.

V pondelok sa začne v priebehu dňa postupne ochladzovať a zároveň začne klesať hranica sneženia. Podľa imeteo.sk nás čaká prevažne oblačné až zamračené počasie.

„Miestami a to najmä zrána sa budú vyskytovať zrážky. Od 700 m n.m., od severozápadu postupne od 400 m n.m. pôjde o zrážky snehové,“ uvádza portál. Teploty v pondelok 11. februára vystúpia na +2 až +7 °C.

Chladnejší vzduch prinesie so sebou aj snehové vločky, ktoré sa dostanú postupne aj do nižších polôh. Hranica sneženia sa v pondelok ráno pohybovala okolo výšky 700 m n.m.

„V priebehu dňa začne od severozápadu hranica sneženia klesať a do večera hranica sneženia poklesne pod 400 m n.m. Snehové vločky sa tak v priebehu dnešného dňa dostanú aj do nižších polôh,“ dodáva imeteo.sk.

Foto: ilustračné

Sneh nedávno zasypal aj hlavné mesto našich západných susedov. Pozrite si video!

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.