Fekišovce v tom nie sú samé: Internet bavila aj táto obec, VIDEO

Zostrih z obecného zastupiteľstva dedinky Fekišovce láme rekordy sledovanosti. Nemalú pozornosť si vyslúžil aj výrok starostu Veľkého Zálužia.

Obec Fekišovce pozná už snáď každý, ktorého neobišlo video z ustanovujúceho zasadnutia miestneho zastupiteľstva. Praktiky starostky Miloslavy Fedorovej sa stali terčom vtipov, ktoré zaplavili internet.

Nemalú pozornosť si však pred dvomi rokmi vyslúžila aj obec Veľké Zálužie v okrese Nitra. Jeden výrok starostu tejto obce oprel do stoličiek všetkých prítomných poslancov.

Starosta totiž vypustil z úst vetu, ktorá šokovala celé zasadnutie. „Ja som vám už minule povedal, že som hrdý na to, že dokážem aj urobiť, aj ukradnúť,“ nerozvážne vybehlo z úst starostu Veľkého Zálužia ešte v júli 2017.

„Predtým sa len kradlo a teraz sa aj niečo urobí,“ dodal starosta Milan Bíro. Viacerí poslanci, sa len chytali za hlavu.

Starostovská stolička sa pod Milanom Bírom kvôli tomuto „výroku“ nezatriasla. V novembrových voľbách 2018 bol Milan Bíro opätovne zvolený za starostu obce Veľké Zálužie. Občania mu dali 1073 hlasov. Jeho neúspešný protikandidát Peter Cocher dostal 873 hlasov.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Nitra24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.