Trnavu opúšťa ďalšia opora: Chudý prestupuje do známeho poľského klubu

Slovenského majstra opúšťa aj brankár Martin Chudý, ktorý zamieril do poľskej Ekstraklasy.

Slovenský futbalový šampión Spartak Trnava prišiel o ďalšieho hráča základnej zostavy. Brankár Martin Chudý sa totiž upísal jednému z historicky najúspešnejších poľských klubov Górniku Zabrze. Potvrdila to oficiálna stránka tohto klubu s tým, že zmluva znie do konca júna 2020 s možnosťou opcie.

Chudý sa vo štvrtok rozlúčil s trnavským klubom a ešte večer cestoval do Zabrze. Tam ho v piatok ráno čakali zdravotné testy, ktorými prešiel. Pričom podľa vlastných slov také podrobné testy ešte neabsolvoval. V piatok poobede už cestuje s jeho novým tímom na prvé zimné sústredenie na Cyprus.

Gornik je so 14 titulmi spolu s Ruchom Chorzów najúspešnejším poľským klubom, no momentálne je v tabuľke až predposledný. Spôsobilo to veľké omladenie kádra pred touto sezónou, pritom v tej minulej si Gornik vybojoval miestenku do pohárovej Európy.

Chudý je jeho prvou zimnou posilou, pričom sa očakáva príchod ďalších skúsených hráčov, ktorí pomôžu tradičnému poľskému klubu k záchrane. Podľa našich informácií Chudý nemusí byť jediným známym hráčom z Fortuna ligy, ktorý zamieri počas tejto zimy do Gornika.

Pre 29-ročného rodáka z Považskej Bystrice, ktorý v minulosti prešiel reprezentačnými výbermi Slovenska od 17 do 21 rokov, to bude štvrtý zahraničný angažmán. Predtým pôsobil v troch českých kluboch (Vlašim, Dukla Praha, Teplice). Na Slovensku do seniorského futbalu vstúpil v Nitre a potom hrával v Trnave. Tej pomohol k titulu a tiež úspešnému účinkovaniu v pohárovej Európe, ktoré vyvrcholilo v skupinovej fáze Európskej ligy.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šport7.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.