Auto nechajte doma. Dopravný podnik posilní počas víkendu premávku na Kamzík

Počas víkendu sa očakáva snehová nádielka, ktorá by mohla skomplikovať dopravu na Kamzíku. Auto preto radšej nechajte doma a využite MHD.

Do soboty rána by malo na západe Slovenska napadnúť 1 až 5 cm snehu. Aby sa neopakovala situácia spred týždňa, kedy na Kamzíku uviazlo niekoľko áut, Dopravný podnik Bratislava počas víkendu posilnení premávku na Kamzík.

Snehová nádielka na Kamzíku

„Na Kamzík autom, to nie je dobrý nápad. V lese je krásne, ale na Kamzíku vládne dopravný kolaps. Zapadnuté autá, neodhrnuté parkovisko, autobus sa nemá kvôli arogantným šoférom kde otočiť, bezradná a nepripravená mestská polícia,“ takto opísal situáciu po snehovej nádielke na Kamzíku minulý týždeň Jakub Mrva, predseda z Občianskeho združenia Iniciatíva Naše Karpaty.

Dopravný podnik Bratislava v snahe zabezpečiť bezproblémovú dostupnosť do rekreačnej oblasti Kamzík počas víkendu 12. – 13. 1. 2019 zabezpečí zhustenie spojov na linke č. 144.

Linka bude premávať v 15-minútovom intervale, rovnako ako trolejbusová linka č. 203. Zvýšený počet spojov bude v čase od 9:00 do 17:00 hod. Odchody budú vykonané za predpokladu prejazdnosti cesty na Kamzík.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bratislava24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.