Humenský priemyselný park Guttmanovo? Avizovaný nový investor vycúval

Ešte vlani Mestské zastupiteľstvo v Humennom schválilo spôsobom hodným osobitného zreteľa spoločnosti dlhodobý prenájom v priemyselnom parku Guttmanovo.

Jedná sa o spoločnosť NASA plast, s.r.o., ktorá však nakoniec nezrealizuje svoj investičný zámer v priemyselnom parku Guttmanovo. „Naša firma sa so svojím strategickým partnerom rozhodla zmeniť svoj zámer a nepodnikať v meste Humenné,“ uviedol konateľ spoločnosti Róbert Sališ. Na otázku, či plánujú tento investičný zámer realizovať inde, odpovedal áno. Spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu v oblasti produkcie tovarov z plastov a gumy a spracovania plastových gumových polotovarov približne 15 rokov, chcela v parku v prvej fáze vyrábať plastové nádrže a čistiarne odpadových vôd. V úvode plánovala zamestnať do 20 ľudí

Spoločnosť mala záujem na pozemku o výmere 5269 štvorcových metrov (m2) realizovať výstavbu priemyselnej haly. Investícia do nej mala podľa Sališa predstavovať približne 400 000 eur. Poslanci mali materiál na stole trikrát. Investorovi pozemok prenajali na 20 rokov za 0,50 eura za m2 ročne bez DPH. Ten chcel prevádzku spustiť najneskôr vlani v auguste. Zamestnancov plánovali získavať z Humenného a blízkeho okolia. Práca bola určená skôr pre mužov.

Príprava priemyselného parku Guttmanovo, ktorý má rozlohu 5,4 hektára, bola zrealizovaná v novembri 2004. Predmetná parcela doteraz nebola využívaná a po zrušení uznesenia o prenájme by mala byť opäť voľná.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Spomínaný prenájom odkleplo spoločnosti ešte predošlé zloženie mestského zastupiteľstva. To nové má za sebou jedno pracovné zasadnutie, pozrite si fotky z neho v pripojenej fotogalérii.

Titulné foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.