Polícia RADÍ: Musí chodec po zotmení používať reflexné prvky?

Polícia pripravila ďalšie zaujímavé video. Radí v ňom všetkým chodcom.

Slovenská polícia je už dlhšiu dobu aktívna na najväčšej sociálnej sieti. Stránka na Facebooku pravidelne ponúka aktuálne informácie z dielne polície. Muži zákona však zverejňujú aj videá, prostredníctvom ktorých radia Slovákom.

Jedným z policajných projektov je aj seriál s názvom „Dopravné okienko“. Aktuálne uzrel svetlo sveta v poradí už 24. diel.

Polícia sa zamerala na všetkých chodcov. Počas zimných mesiacov prichádza tma o poznanie skôr. Už dlhé roky počúvame o nutnosti používania reflexných prvkov po zotmení.

Zhoršené podmienky a znížená viditeľnosť sú často príčinou tragických nehôd, pri ktorých vodič auta zachytí chodca v tmavom oblečení.

Len s použitím jednoduchých reflexných prvkov môžete eliminovať riziko zrážky na minimum. Ako je to však uvedené v zákone? Musí chodec za zníženej viditeľnosti reflexné prvky skutočne používať? Viac sa dozviete v najnovšom videu z dielne polície.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.