IDS BK: 15-minútový lístok na MHD, bus a vlak v Bratislave a okolí len za 0,50 €

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) umožňuje cestujúcim z Bratislavy a okolitých obcí cestovať vlakom, prímestskými autobusmi a MHD v hlavnom meste na jeden cestovný lístok.

Systém má svoju mobilnú aplikáciu pre Android alebo iOS, ako sme vás už informovali v článku Cez IDS BK si kúpite lístok aj vyhľadáte spojenie na integrovanú dopravu.

Tá sa vám môže zísť, aj keď na vyhľadávanie trás liniek autobusov a električiek v Bratislave používate Google Mapy alebo inú aplikáciu, napríklad obľúbené imhd.sk.

Ponúka totiž rýchly nákup základných, zľavnených alebo denných lístkov priamo cez mobil. Zaplatiť sa dá kartou alebo z vopred dobitého kreditu v elektronickej peňaženke. Najlacnejší 15-minútový lístok stojí bežných 0,70 eur a zľavnený 0,35 eur, čo je výhodnejšie ako posielanie SMS na skrátené telefónne číslo.

V poslednej aktualizácii pribudla možnosť zapamätania karty a nová platobná metóda Masterpass.

Ide o ďalšiu platobnú peňaženku od spoločnosti Mastercard, ktorú si vopred dobijete z akejkoľvek inej karty Mastercard, Maestro alebo Visa. Na weboch, v aplikáciách alebo obchodoch potom platíte cez túto metódu. V minulosti boli dostupné aj bezkontaktné (Paypass) nálepky na mobil.

Pri platbe cez Masterpass v aplikácii IDS BK však získate každý lístok s 20-centovou zľavou. Jeden 15-minútový lístok vás tak vyjde iba na 0,50 eur, polhodinový na 0,70 eur a hodinu môžete MHD, vlakom či autobusom cestovať z centra až do Stupavy, Svätého Jura či Dunajskej Lužnej za 1 euro.

Podľa podmienok na webe lacnejsielistky.sk sa zdá, že v ponuke nie je žiadny háčik. Zľava zatiaľ nemá obmedzenú platnosť a nakúpiť takto môžete viac lístkov za sebou.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.