Pelé to (opäť) prepálil: Tvrdí, že je lepší ako Messi a kritizuje ho

Brazílčan Pelé patrí medzi najlepších futbalistov celej histórie a keď niečo povie, má to váhu. Preto nečudo, že keď pred pár dňami prehovoril o Lionelovi Messim, začal o tom hovoriť celý svet.

Pelé svojimi výrokmi už viackrát šokoval futbalový svet, ale verejnosť sa teraz zhoduje, že zašiel mierne priďaleko. Na paškál si zobral argentínskeho útočníka FC Barcelona Lionela Messiho, ktorého neváhal v rozhovore skritizovať.

„Ako môžete porovnávať niekoho, kto dobre hlavičkoval, dobre strieľal oboma nohami a niekoho, kto vie kopať iba ľavačkou, má jednu poriadnu kľučku a nevie dobre hlavičkovať?“ nechal sa počuť jeden z najlepších futbalistov histórie.  „Aby ste mohli niekoho porovnávať s mnou, musí to byť niekto, kto dobre kope pravačkou, ľavačkou a dobre hlavičkuje,“ prináša Pelého slová zdroj menom Folha de Sao Paulo.

„Pokiaľ viem, Diego Maradona bol jeden z najlepších futbalistov histórie. Ak sa ma spýtate, či bol lepší ako Messi poviem, že áno. Omnoho lepší. Skvelými hráčmi boli aj Beckenbauer a Cruyff,“ zakončil Pelé. Ťažko povedať, čo Pelého viedlo k takýmto ostrým slovám smerom k päťnásobnému víťazovi Zlatej lopty, ale Brazílčan sa za svoje vyjadrenia dočkal poriadnej kritiky zo všetkých strán.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šport7.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.