Snapdragon 855: nová generácia AI, 5G, vyšší výkon a lepšia životnosť batérie

Qualcomm predstavil novú generáciu svojho najvýkonnejšieho procesora Snapdragon 855, ktorý bude poháňať niektoré budúcoročné top modely. Je vyrábaný 7 nm technológiou a zameraný na šetrnejšie využívanie batérie, pričom ponúka vyšší výkon.

Výrobca dáva do pozornosti novú generáciu umelej inteligencie, ktorá sa prejaví v rýchlejšom a intuitívnejšom využívaní hlasu, fotoaparátu, hraní hier a rozšírenej realite.

Má ísť o prvý komerčne vyrábaný čip pre prichádzajúce 5G siete, ktorý ponúkne 2 Gbps LTE pripojenie a podporu novej generácie Wi-Fi 6. O výkon sa postará osem jadier Kryo 485 s taktom 2,84 GHz, ktoré doplní grafický čip Adreno 640.

Na detail bohatšie, farebnejšie a krajšie majú byť aj fotky. Nový čip Qualcomm Spectra 380 umožní snímanie 4K HDR videí rýchlosťou 60 snímok za sekundu, pričom spotrebuje o 25 % menej energie než predchodca.

[embedded content]

Zvládne oddeliť prvky scény či meniť pozadie a objekty v reálnom čase. Snapdragon 855 má byť podľa výrobcu prvou ohlásenou mobilnou platformou, ktorá dokáže zachytiť 4K HDR zábery v režime portrétu, kde samozrejme nechýba bokeh efekt.

Čip prinesie aj nové ultrasonické riešenie snímania odtlačkov prsta, ktorý budý integrovaný v displeji. Podľa výrobcu dokáže bez problémov rozpoznať prst aj v prípade, že je váš prst mokrý, vlhký či pokrytý nejakými nečistotami. Qualcomm Snapdragon 855 uvidíme v prvých smartfónoch budúci rok.

Zdroj: Qualcomm

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.