Zástupcom primátora sa stal Ján Lach: Jeho slová po zvolení do funkcie, FOTO

Na uplynulom ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Rožňave sa rokovalo aj o zástupcovi primátora. Tým sa stal poslanec Ján Lach.

Mesto Rožňava povedie v nasledujúcom volebnom období Michal Domik (nezávislý), ktorý sa na stredajšom ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva ujal funkcie.

Na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Rožňave sa okrem zloženia sľubov už aj rokovalo. Na stole mali zvolení poslanci viacero dôležitých bodov. Okrem určenia platu primátora mesta aj správu o tom, koho poveril primátor Michal Domik za svojho zástupcu. Poslanci tento bod jednoznačne odhlasovali.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, primátor mesta poveruje svojim zastupovaním Ing. Jána Lacha s tým, že spôsob výkonu tejto funkcie bude podrobnejšie určený na najbližšom zasadnutí MZ v Rožňave. Podľa rozhodnutia mestského zastupiteľstva funkcia zástupcu primátora môže byť vykonávaná popri hlavnom zamestnaní, alebo ako dlhodobo plne uvoľnený na výkon funkcie zo zamestnania.

„Beriem to ako prejav dôvery zo strany pána primátora a budem sa snažiť mu pomôcť a odovzdať svoje vedomosti a skúsenosti tak, aby som dodržal predvolebný sľub, že sa budem usilovať o rozvoj tohto mesta a budem slúžiť záujmu mesta a občanov mesta, čiže som pripravený pomáhať primátorovi, aby toto volebné obdobie prinieslo zmenu a bolo teda v prospech Rožňavčanov,“ povedal pre náš web Ján Lach.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Rožňava24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.